Студентите на Факултетот за медицински науки од насоката Забни техничари денес  првпат ја користеа опремата што е на располагање на Факултетот, како дел од нивната практична настава.

Објавено во Студенти

Како дел од одбележување на неделата на борбата против глаукомот, Факултетот за медицински науки изврши бесплатни офталмолошки прегледи за сите студенти и вработени на УГД.

Објавено во Студенти

Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип го објави Повикот за доставување на трудови за петтиот број на списанието „Student’s Social Science Journal“, наменето за студентите запишани на прв, втор и трет циклус студии.

Објавено во Студенти

Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува платена пракса во времетраење од три до пет месеци во некоја од државите на Европска Унија? Еразмус+ програмата ви нуди можност за пракса во Германија, Шпанија, Франција, Полска, Италија и многу други држави во чии институции и фирми можете да го збогатите вашето практично знаење од областа во којашто студирате.

Објавено во Студенти

Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им нуди можност на студентите за пракса и вработување, а воедно и можност да научат „PHP“ и „.NET“ програмирање од искусни програмери.

Објавено во Студенти
Страница 1 од 56

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…