Приказ на предметите според таг: umetnost

Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип и Филозофското друштво на Македонија организираат две филмско-филозофски вечери со 8. ФИЛОЗОФСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ. Фестивалот ќе започне утре (24.4.2018 година) во 19 часот во свечената сала на Правниот факултет во Штип.

Објавено во Уметност

Студентите од регионот (Македонија, Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Романија, Црна Гора, Бугарија и Словенија) кои студираат на клавир или виолина,  ќе имаат можност да конкурираат за стипендии за продолжување на студирањето на China-ASEAN Art College Chengdu во Кина.

Објавено во Уметност

Филолошкиот факултет организира свечено доделување на наградите од Конкурсот насловен како „Јазикот и неговата комуникациска моќ“.

Објавено во Уметност

На денот на шегата, 1 април, започна манифестација на тема која шегата ја има само во насловот „Не е шега: дискриминација и цензура“.

Објавено во Уметност
Четврток, 29 Март 2018 11:48

Недела на француски филм на УГД

Неделата на француски филм на УГД започнува утре (30 март 2018 година) во Мултимедијалниот центар. Фестивалот ќе го отворат проректорот за настава проф. д-р Кирил Барбареев и раководителот на Францускиот културен центар Бранко Чобанов во 19 часот.

Објавено во Уметност
Страница 7 од 31

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…