Организацијата на студенти на насоката Општа медицина на Факултетот за медицински науки успешно ја реализираше првата Летна школа на тема „Ургентни состојби во медицината“.

Објавено во Студенти

Факултетот за информатика во текот на септември организира подготвителна настава по програмирање и математика за идните студенти.

Објавено во Студенти

Три дена, од 11 до 14 јуни, Универзитетот „Гоце Делчев“ е домаќин на Еразмус плус конференција „Self-entrepreneurship“, на која млади и студенти од Македонија, Италија, Шпанија и од Словенија ќе се здобијат со знаења и вештини за самовработување и самоедукација.

Објавено во Студенти

АД ЕЛЕМ во соработка со Факултетот за природни и технички науки при УГД доделува две стипендии на студенти на насоката Рударство.

Објавено во Студенти

На 18 мај 2018 год. се одржа Mеѓународниот гастрономски фестивал ''Cookand Serve 2018'' кој беше организиран од страна на студентите на Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД.

Објавено во Студенти
Страница 1 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…