Повик за трудови во списанието „Balkan social science review“

Списанието „Balkan social science review“ (BSSSR) објави Повик за трудови во своето осмо издание. Станува збор за меѓународно списание кое е дел од Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“.

BSSR обработува теми во политичките науки, меѓународните односи, човековите права, правото, социологијата, антропологијата, јавната администрација и медиумите.

Повикот, условите за аплицирање и објавување можете да ги најдете на следниов линк

Повик за трудови

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…