Организацијата ИАЕСТЕ Македонија и оваа година има отворена можност за студентите да реализираат практична настава во компании и организации низ целиот свет. Можности покрај останатите имаат и студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип кои се на техничките факултети.

Амбасадата на Република Австрија во Скопје има чест да ве информира во врска со Програмата за стипендија на Европскиот  форум Алпбах на тема „Конфликт и соработка“. Стипендијата нуди можност за учество на семинари и  пленарни дебати.

Во среда 15 март во предавална 1 на Кампус 2, со почеток во 12 часот, ќе се одржи презентација за Фулбрајт стипендија.

Предавач ќе биде Газменд Иљази, кој е асистент за образовни програми во Амбасадата на САД во Република Македонија и ќе одржи презентација за стипендиите што ги нуди Амбасадата на САД во Република Македонија.

Во тек е јавен Конкурс за доделување на стипендии за академската 2017/2018 година за студиски престои на државните високообразовни установи во Република Чешка во времетраење од 2 до 10 месеци.

Страница 1 од 8

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…