Стипендии и конкурси

Амбасадата на Република Австрија во Скопје има чест да ве информира во врска со Програмата за…
Правниот факултет при УГД и оваа година, четврта по ред, ја организира Меѓународната научна конференција насловена…
Во среда 15 март во предавална 1 на Кампус 2, со почеток во 12 часот, ќе…
Во тек е јавен Конкурс за доделување на стипендии за академската 2017/2018 година за студиски престои…
Програмата Стипендиум хунгарикум (Stpendium Hungaricum) на Владата на Унгарија за академската 2017/2018 година предвидува да бидат…
Страница 4 од 17

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…