Стипендии и конкурси

Министерството за образование и наука за академската 2017/2018 година ќе додели 2 (две) стипендии на додипломски…
Амбасадата на Руската Федерација распишува Конкурс за прием на државjани на Република Македониjа на студии во…
Секоја година 54 стипендии во вредност од 5.000 евра им се доделуваат на млади, интелигентни, талентирани…
„Young Package“ е програма која организира натпревар за меѓународен дизајн во пакување со тема „Open &…
Технолошкиот универзитет „Вухан“ во Вухан (Wuhan University of Technology) - Кина и оваа година им нуди…
Страница 6 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…