Стипендии и конкурси

Се објавува почеток на поднесувањето на пријави за Фулбрајт студентската програма за академската 2018/2019 година за…
The Fulbright Student Competition for the 2018-2019 Academic Year Is Now Open
Во рамки на проектот за словенски студии, Министерството за образование, млади и телесно воспитување на Република…
Министерството за образование и наука распишува Конкурс за распределба на средства за финансирање на организација на…
Британскиот фонд за стипендии – British Scholarship Trust за 2017 година доделува до 6 стипендии за…
Страница 7 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…