Стипендии и конкурси

Центарот за доживотно учење на Универзитетот „Гоце Делчев“ објавува Повик за учество во обука за примена…
Катедрата за германска лингвистика во Вирцбург, Германија, во соработка со Фондацијата „Херман-Нирман“, доделува стипендии за студиски…
Германската стопанска комора во Р. Македонија ја спроведува Програмата за стипендии на германското стопанство за 2017…
Првата детска амбасада Меѓаши распиша Kонкурс на кој можат да се јават сите студенти од Универзитетот…
Списанието „Balkan social science review“ (BSSSR) објави Повик за трудови во своето осмо издание. Станува збор…
Страница 9 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…