Стипендии и конкурси

Остана уште само една недела за пријавување на студентите за конкурсот „Патуваме во Европа 2016“. Она…
Глобалната иницијатива за биомедицина во партнерство со Медицинската школа при Универзитетот во Загреб ги покануваат професионалците…
Цивика мобилитас објавува Повик за доделување мали грантови за практикантство кои ќе понудат поддршка на интеракцијата…
Центарот за обука на пилоти и Министерството за одбрана даваат можност за практична настава за студентите…
Во рамки на проектот „Градење на капацитетите за мрежата ИНФОРМ“, Институтот за демократија „Социетас цивилис“ (ИДСЦС),…
Страница 10 од 17

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…