Стипендии и конкурси

Компанијата АССЕКО СЕЕ објави оглас за платена пракса, отворен за студенти од областа на информатичките науки…
Колеџот „Humber“ во Канада доделува целосни и делумни стипендии за школарина за нови странски студенти на…
Европскиот форум „Alpach 2016“ се одржува од 17 август до 2 септември во Тирол, Австрија. Форумот…
Меѓународниот технолошки институт „Сириндорн“ во Тајланд доделува стипендии за одлични странски студенти во областа на инженерството,…
Факултетот за бизнис во Талин доделува стипендии за кандидати за студирање на факултетот. Стипендиите се наменети…
Страница 17 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…