(Видео) Кои се можностите на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина

Универзитетската радио и телевизија беше во посета на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина при Универзитетот „Гоце Делчев“.

Лабораторијата е една од најопремените на УГД, а и во овој регион. Станува збор за исклучително модерна организација која ги задоволува сите светски стандарди. Разгледувањето на лабораторијата се пренесуваше во живо на социјалните мрежи на УГД, а во продолжение ви го пренесуваме во целост.

 

Последен пат изменето на Среда, 19 Април 2017 16:25
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…