Повик за објавување на трудови во меѓународното списание „Journal of Agriculture and Plant Sciences“

Отворен е повик за објавување на научноистражувачки трудови во меѓународното списание на Земјоделски факултет - УГД Journal of Agriculture and Plant Sciences, JAPS, во системот на УГД-журнали.

Повикот за објавување на трудови заедно со сите потребни линкови, како на македонски јазик, така и на англиски јазик, можете да ги најдете во продолжение.

Повик за објава на трудови.pdf

Call for paper.pdf

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…