Пет години  „Balkan Social Science Review“

Правниот факултет во Штип одбележа пет години од основањето на „Balkan Social Science Review“ и издавање на десеттиот број на списанието.

Станува збор за меѓународно научно списание на Правниот факултет во кое се објавуваат научни трудови од областа на право, политика, општество, медиуми, комуникации и економија.

Списанието е дел од УГД журнали и се објавува двапати годишно, во јуни и во декември, а исто така има и свое печатено издание.

Списанието е достапно на следниов линк: http://js.ugd.edu.mk/index.php/BSSR/index.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…