Факултетот за туризам и бизнис логистика по деветти пат во Гевгелија ја одржа традиционалната Туристичко-гастрономска изложба на алтернативни форми за развој на туризмот. Изложбата се одржа во Хотел „Аполонија“, каде што  учествуваа студентите на ФТБЛ, а ја проследија и голем број граѓани на Гевгелија.

Објавено во Студенти

Иван Николов, апсолвент на Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип, ќе биде првиот македонски студент кој од 18 до 23 јуни ќе присуствува на реномираната школа за европско кривично право во Триер, Германија.

Објавено во Студенти

Универзитетот „Гоце Делчев” – Штип, Државниот универзитет во Тетово и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, распишуваат Повик за учество во Летната школа за човекови права и кривично право.

Објавено во Студенти

Десетмина студенти и четворица професори од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на XII Меѓународен кулинарски фестивал „Бисер мора“, кој се одржа на островот Брач во Хрватска.

Објавено во Студенти

Во изминатите пет години Амбасадата на НР Кина, Владата на НР Кина и проф. д-р Зху Јихе работат на Конкурсот за праќање на студенти од УГД во Кина на кратки тренинг курсеви за студенти од областа на медицината. Студентите од УГД кои ќе бидат избрани ќе можат да изучуваат традиционална кинеска медицина од врвни специјалисти во оваа област во местото Тај Јуан во Кина.

Објавено во Студенти
Страница 1 од 48

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…