Наука

Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип на 28 и 29 март ќе…
Проф. д-р Мариа Сукиу од Универзитетот „Бабеш Болјаи“ во Клуж-Напока (Романија) одржа предавање на тема „Принципи…
Во рамките на состанокот на кодиректорите на НАТО проектот „A Field Detector for Genotoxicity from CBRN…
Проф. д-р Нина Даскаловска беше поканета да даде свој придонес во создавањето на енциклопедијата за изучување…
Во петокот (26.1.2018 година), во Општина Пробиштип беше одржан координативен состанок по проектот „Биоотпад“.
Универзитетот „Гоце Делчев“ со својот тим од експерти и во соработка со UNDP и Министерството за…
Правниот факултет во Штип одбележа пет години од основањето на „Balkan Social Science Review“ и издавање…
Страница 3 од 41

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…