Наука

Тим на истражувачи од Универзитетот во Вирџинија објави труд за врската помеѓу нервниот и имунолошкиот систем.…
Гледањето во ѕвездите и нивното проучување било популарно од многу одамна меѓу луѓето. За да ги…
Во следниот серијал од аудио емисии посетителите на „УГД ЛАЈФ“ ќе ги запознаеме со најзначајните научници…
Холандија направи уред кој е во состојба да ги произведе најголемите бранови во светот. Целта на…
Потрагата по вонземјани во последно време зазема изненадувачки курс и се оддалечува од Марс. Според последните…
Тешко дека можеме да говориме за било каква технологија која ја имале неандерталците кои буквално живееле…
Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, постојано е на мета на јавноста во потрага…
Страница 37 од 38

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…