Наука

Факултетот за медицински науки - студии по дентална медицина при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип и…
Со неколку настани денес Правниот факултет при УГД го одбележа светскиот ден на науката, 10 ноември.…
По повод 8 ноември - денот на ослободувањето на Штип, денес во НУ Универзитетска библиотека „Гоце…
Објавен е првиот број од новоформираното меѓународно научно списание „Палимпсест“ (“Palimpsest”) како издание на Филолошкиот факултет…
Центарот за управување со кризи на Република Македонија, во соработка со Универзитетот „Johns Hopkins“, Факултет за…
Факултетот за медицински науки, студии по дентална медицина, при Универзитет „Гоце Делчев“ и оваа година ќе…
Проф. д-р Бистра Ангеловска од Факултетот за медицински науки при УГД во еден свој стручен текст…
Страница 5 од 37

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…