Наука

Примената на медикаментозна терапија е честа појава кај жените за време на бременоста. Меѓународната студија за…
Група научници од УГД во труд објавен во зборник на Универзитетот во Црна Гора даваат преглед…
Проф. д-р Бистра Ангеловска од Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“ го истражува земањето…
По покана на Винарската визба „Тиквеш“ во Кавадарци, проф. д-р Виолета Иванова-Петропулос од Земјоделскиот факултет при…
Проф. д-р Бистра Ангеловска од Факултетот за медицински науки во трудот со наслов „Лековите и храната“…
Хипотироидизмот е состојба во која телото не лачи доволно тироидни хормони. Луѓето со оваа состојба имаат…
Во текот на мината седмица пред студентите од насоката Бизнис администрација на Факултетот за туризам и…
Страница 7 од 37

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…