Наука

Бројни студии покажаа дека изучувачите на странски јазици можат да го збогатат својот речник преку читање.…
Дебатата го промени мислењето кај младите. Пред почетокот на вчерашната дебата на Правниот факултет присутните студенти…
Математиката може да се применува насекаде, во сите пори на општественото и економското живеење, ова беше…
Проектните активности во рамките на Еразмус плус проектот Developing OER and Blended Modules for Agriculture and…
Околу петстотини студенти од медицинските факултети во Македонија и надвор од неа денеска ги презентираа своите…
Користењето лекови кај бебињата и децата повлекува серија на предизвици, имајќи го предвид фактот дека децата…
Универзитетското радио „УГД ФМ“, по повод Светскиот ден на здравјето (7 април), организираше радио-дебата на тема…
Страница 9 од 37

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…