Наука

Доц. д-р Мимоза Серафимова од Факултетот за туризам и бизнис логистика објави труд кој е наменет…
Во пресрет на топлите сончеви денови објавуваме дел од труд кој го изработи проф. Бистра Ангеловска…
Економскиот факултет при УГД денеска воспостави соработка со Економската асоцијација ЕБЕС, која делува на ниво на…
Научниот труд со наслов „Gender in the Macedonian adolescent literature“ од проф. д-р Јованка Денкова, објавен…
Бројни студии покажаа дека изучувачите на странски јазици можат да го збогатат својот речник преку читање.…
Дебатата го промени мислењето кај младите. Пред почетокот на вчерашната дебата на Правниот факултет присутните студенти…
Математиката може да се применува насекаде, во сите пори на општественото и економското живеење, ова беше…
Страница 10 од 38

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…