Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува ...
Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им
Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од ...
Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и ...
Во рамките на проектните активности поврзани со проектот ...
Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна ...

Наука

По повод 8 ноември - денот на ослободувањето на Штип, денес во НУ Универзитетска библиотека „Гоце…
Објавен е првиот број од новоформираното меѓународно научно списание „Палимпсест“ (“Palimpsest”) како издание на Филолошкиот факултет…
Центарот за управување со кризи на Република Македонија, во соработка со Универзитетот „Johns Hopkins“, Факултет за…
Факултетот за медицински науки, студии по дентална медицина, при Универзитет „Гоце Делчев“ и оваа година ќе…
Проф. д-р Бистра Ангеловска од Факултетот за медицински науки при УГД во еден свој стручен текст…
Група научници од Филолошкиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ работат на проект чиј предмет на истражување…
Проф. Марија Тодорова и проф. Весна Коцева од Филолошкиот факултет при УГД во научен труд ја…
Страница 7 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…