Честопати велиме дека студентите се најпрогресивната и ...
Уписите на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце ...
Сите новозапишани студенти на Катедрата за македонски јазик и ...
Во електронска анкета што ја спроведе Универзитетот „Гоце ...
Ѓорѓи Ефремов е поранешен студент на Универзитетот „Гоце Делчев“
Дел од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип својата

Наука

Тројца студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ учествуваат на Школата за природно право во Охрид која е…
Професорот Блажо Боев, еден од најафирмираните македонски научници со меѓународно признати релевантни истражувачки резултати и универзитетски…
Од 6 до 9 јуни 2018 година во Белград, Србија, ќе се одржи 41. Европска конференција…
Тимот за управување на проектот „Биоотпад“ деновиве е на работен состанок во Крит со останатите партнери…
Филолошкиот факултет го објави петтиот број од меѓународното научно списание „Палимпсест“ во електронска форма (http://js.ugd.edu.mk/index.php/PAL) со…
Преку докторски пилот проект денес докторите Жан Митрев и Тања Анѓушева ги промовираа своите докторски истражувања…
Професорката Аника Михелсон од Хамк Универзитетот за применети науки во Финска во текот на оваа седмица…
Страница 8 од 48

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…