Три дена, од 11 до 14 јуни, Универзитетот „Гоце Делчев“ е ...
АД ЕЛЕМ во соработка со Факултетот за природни и технички науки
На 18 мај 2018 год. се одржа Mеѓународниот гастрономски фестивал
Правниот факултет трета година по ред организира денови на ...
11% од младите користат опојни дроги, и тоа повеќе припадниците
Сто студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат дел од ...

Наука

Со неколку настани денес Правниот факултет при УГД го одбележа светскиот ден на науката, 10 ноември.…
По повод 8 ноември - денот на ослободувањето на Штип, денес во НУ Универзитетска библиотека „Гоце…
Објавен е првиот број од новоформираното меѓународно научно списание „Палимпсест“ (“Palimpsest”) како издание на Филолошкиот факултет…
Центарот за управување со кризи на Република Македонија, во соработка со Универзитетот „Johns Hopkins“, Факултет за…
Факултетот за медицински науки, студии по дентална медицина, при Универзитет „Гоце Делчев“ и оваа година ќе…
Проф. д-р Бистра Ангеловска од Факултетот за медицински науки при УГД во еден свој стручен текст…
Група научници од Филолошкиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ работат на проект чиј предмет на истражување…
Страница 9 од 41

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…