Преку докторски пилот проект денес докторите Жан Митрев и Тања Анѓушева ги промовираа своите докторски истражувања како први докторанди на Факултетот за медицински науки.

Објавено во Наука

Професорката Аника Михелсон од Хамк Универзитетот за применета наука од Финска  во текот на оваа седмица одржа серија на предавања кои се однесуваат на климатските промени и земјоделието.

Објавено во Наука

Шести пат по ред Факултетот за образовни науки ја организира Меѓународната научна конференција на темата за современото образование и воспитание. Конференцијата ги собра научниците за образование и образовни политики од регионот и заедно со експертите од УГД разговараa за предизвиците во образованието и можните решенија.

Објавено во Наука

Денеска започна Првото меѓународно научно-стручно советување организирано од страна на Земјоделски факултет при УГД.

Објавено во Наука

Во петок, 4 мај 2018 година, со почеток во 10 часот во aмфитеатар два на Кампус 2 ќе се одржи „Ден на диференцијалните равенки" во организација на Факултетот за информатика при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип, во соработка на Иницијалниот одбор на „Ден на диференцијалните равенки” под водство на проф. д-р Боро Пиперевски од ФЕИТ, Скопје.

Објавено во Наука
Страница 1 од 56

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…