Трибина на УГД за можностите на новиот Закон за заштита на укажувачите

Правниот факултет на УГД беше домаќин на правни експерти кои пред студентите ги претставија можностите на Законот за заштита на укажувачите. Настанот беше организиран од страна на Институтот за стратешки истражувања и едукација - ИСИЕ во рамките на проектот „Ќе има ли ’свиркачи’ на универзитетите? Можностите на Законот за заштита на укажувачите и спречувањето на корупцијата во високото образование во РМ“.

Професори од правните факултети во Скопје и во Штип им ги презентираа можностите на новиот закон на младите правници од УГД и на сите останати заинтересирани.

Последен пат изменето на Четврток, 15 Декември 2016 09:25
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…