Термини за доделување дипломи

И оваа година пред завршувањето на годината УГД свечено ги доделува дипломите на дипломираните студенти. Годинава доделувањето ќе се одвива според следниов распоред:

Економски факултет

21.12.2016 во 11 часот – Мултимедијален центар

ФТБЛ

21.12.2016  во 11 часот – Кампус 4

ФПТН

20.12.2016 во 12 часот – Кампус 2

ФОН

21.12.2016 во 12 часот – ФОН

Факултет за информатика

21.12.2016 во 10 часот – Кампус 2

Правен факултет

20.12.2016 во 12 часот – Стар Ректорат, Правен факултет

Земјоделски факултет

19.12.2016 во 11 часот – Кампус 2

Факултет за медицински науки

20.12.2016 во 10.30 часот академски студии

во 12.30 стручни студии – Мултимедијален центар

Машински факултет

21.12 2016 во 12 часот – Кампус 2

Електротехнички факултет

21.12 2016 во 12 часот – Кампус 2

Технолошко-технички факултет

21.12 2016 во 12 часот – Кампус 2

Музичка академија

21.12.2016 во 12 – Музичка академија

Филолошки факултет

20.12.2016 во 12 часот – Кампус 4

 

 

Последен пат изменето на Петок, 16 Декември 2016 13:59
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…