Студентите во посета на Делегацијата на ЕУ во Скопје

Студентите од Правниот факултет во Штип и во Струмица во рамките на предметот Право на Европската Унија, со доц. д-р Ана Никодиновска-Крстевска остварија посета на Делегацијата на Европската Унија во Скопје.

Во рамките на посетата на студентите им беa одржани предавања во врска со почетоците, целите и природата на Европската Унија, но и со улогата и функцијата на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, со начинот на работење, структурата, со нејзината улога во процесот на проширување на Република Македонија, при што беа споделени искуства од праксата поврзани со тековната изборна проблематика во РМ.

Последен пат изменето на Среда, 21 Декември 2016 09:08
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…