Студентите во посета на Делегацијата на ЕУ во Скопје

Студентите од Правниот факултет во Штип и во Струмица во рамките на предметот Право на Европската Унија, со доц. д-р Ана Никодиновска-Крстевска остварија посета на Делегацијата на Европската Унија во Скопје.

Во рамките на посетата на студентите им беa одржани предавања во врска со почетоците, целите и природата на Европската Унија, но и со улогата и функцијата на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, со начинот на работење, структурата, со нејзината улога во процесот на проширување на Република Македонија, при што беа споделени искуства од праксата поврзани со тековната изборна проблематика во РМ.

Последен пат изменето на Среда, 21 Декември 2016 09:08