Според студентите, проф. д-р Рубин Гулабоски е најинспиративниот професор

Според анкетата што ја спроведе веб-страницата fakulteti.mk, професорот Рубин Гулабоски од Факултетот за медицински науки при УГД е избран за најинспиративниот професор на овој Универзитет.

Најчестите коментари на студентите за овој професор се:

  • Интересни предавања, во кои науката ја поврзува со секојдневието и го олеснува начинот на разбирање на теориите.
  • 24/7 е достапен за студентите, поседува знаења од секоја област.
  • Секоја негова постапка е дело на неговатата заложба за подобро утре.
  • Одличен предавач, прекрасен професор и човек, втор најцитиран научник во Македонија.
  • Секогаш отворен, без предрасуди, со верба дека секој може да постигне сè
    што ќе посака и дека секој е посебен
    .

Целосните резултати од анкетата се на следниов линк: http://www.fakulteti.mk/news/16-12-27/studentite_izbraa_ova_se_najinspirativnite_profesori_vo_makedonija.aspx

Последен пат изменето на Вторник, 27 Декември 2016 13:47
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…