Повик до сите студенти за учество во Студентски спортски игри

По повод патрониот празник, Универзитетскиот спортски центар при УГД организира Студентски спортски игри во неколку дисциплини.

Оваа година ќе се организираат спортски натпревари во одбојка, баскет, ракомет и пинг-понг, во машка и во женска конкуренција. Студентите од сите факултети при УГД и оваа година имаат можност да учестуваат во овие игри индивидуално или со сопствен тим.

Пријавувањето е од 1 март до 15 март 2017 година кај професорите по спорт и рекреација на следниве контакти:

e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

тел.:     072/252-052                          078/365-015

Програма за спортската манифестација:

20.3.2017 г. (понеделник)

 • 9:00 часот  - Натпревари во одбојка  м/ж
 • 10:00 часот - Натпревари во мал фудбал
 • 13:00 часот - Натпревари во ракомет  м/ж

21.3.2017 г. (вторник)

 • 9:00 часот - Натпревари во баскет м/ж
 • 10:00 часот - Натпревари во мал фудбал
 • 13:00 часот - Натпревари во пинг-понг м/ж

22.3.2017 г. (среда)

 • 9:00 часот - Финале пинг-понг
 • 10:00 часот - Финале ракомет
 • 11:00 часот  - Финале одбојка
 • 12:00 часот - Финале баскет
 • 12:00 часот - Финале мал фудбал

Натпреварите ќе се одржуваат во Спортската сала „Јордан Мијалков“, а право на учество имаат сите студенти на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Последен пат изменето на Понеделник, 27 Февруари 2017 16:02
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…