Најновиот број на студентскиот весник „Студентско ехо“

Неодамна излезе од печат најновиот број на списанието „Студентско ехо“, списание кое го подготвуваат студентите од студиската програма Новинарство и односи со јавноста. Во овој најнов број можете да прочитате за фестивалот „Грин фест“ кој неодамна се одржа во Штип, за загадениот воздух, како и за проблемот со невработеноста кај младите.

Студентите во овој број пишуваат и колумни кои се однесуваат на знаењето и образованието, а една од клучните теми им е и слободата на медиумите и нејзината важност.

Сите овие и многу други теми прочитајте ги во онлајн верзијата на весникот „Студентско ехо“ на овој линк.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…