Повик за учесници во Летна школа за човекови права и кривично право

Универзитетот „Гоце Делчев” – Штип, Државниот универзитет во Тетово и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, распишуваат Повик за учество во Летната школа за човекови права и кривично право.

Летната школа ќе се одржи од 27 јуни до 3 јули 2017 година во Охрид.

Целосните детали, начинот на пријавување и останатите информации можат да се најдат во Повикот што го објави Правниот факултет при УГД.

Повик за учество (.pdf)

Последен пат изменето на Петок, 21 Април 2017 15:34
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…