Можности за платена пракса на Кипар

Едукативниот институт „Дореа“ нуди можности за платена пракса во Кипар за сегашни или дипломирани студенти на прв и втор циклус студии.

Праксата овозможена преку програмата Еразмус плус може да биде во времетраење од три до шест месеци. Услов за аплицирање е познавање на англиски јазик (најмалку B1 ниво), одлични организациски способности, менаџмент на време, комуникациски вештини и проактивен пристап кон работата.

Во моментов се отворени шест слободни места за пракса од следниве области:

1. Administrative support position;
  2. Creative writing/Research support position;
  3. PR/Marketing support position;
  4. Graphic design support position;
  5. EU project management support position;
  6. IT support position.

За повеќе информации погледнете го овој информативен леток (линк до ПДФ документот) или обратете се на електронската адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Брошура (.pdf)