Дебата во Мултимедијалниот центар на УГД на тема „Иселувањето на младите од Источна Македонија“

Во четврток (13 декември)  во 14 часот, телевизија Телма организира дебата во Мултимедијалниот центар на Универзитетот „Гоце Делчев“ во обид да одговори на прашањата: Зошто белата  чума ја нападна најмногу Источна Македонија? Од што се разочарани младите? Колкумина извадиле бугарски пасоши?  Зошто никој ништо не презема? Има ли државата стратегија за да заживее Истокот?  

Во дебатата можат да учествуваат сите заинтересирани граѓани, студенти, невладини организации и сл.

Сите кои сакаат да учествуваат ќе треба да бидат присутни во Мултимедијалниот центар 15 минути пред почетокот на настанот.

Последен пат изменето на Среда, 12 Декември 2018 15:29
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…