Во рамките на националната кампања „Информирај се сега!“, Коалиција СЕГА со  младинските информативни и советодавни центри ИНФО СЕГА од Прилеп и од Кавадарци во соработка со Агенцијата за млади и спорт (АМС) и со Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство организираат натпревар за изработка на мобилна апликација за веб-страницата www.mladi.ams.mk.

ОРАЛНОХИРУРШКИ ПРОЦЕДУРИ ВО МЕНАЏМЕНТОТ НА ФЛАП-ДИЗАЈН: РЕЗЕНКИ, ИНСТРУМЕНТИ И ТЕХНИКИ НА ШИЕЊЕ – основно ниво

Петок, 07 Октомври 2016 11:50

Конкурс за анимација на сценарио

Првата детска амбасада Меѓаши распиша Kонкурс на кој можат да се јават сите студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“, а се однесува на анимација на сценарио и негово претставување во онлајн форма како видеотуторијал.

Министерството за надворешни работи на Република Македонија информира за можност за вклучување на студенти од Република Македонија на меѓународни летни програми организирани од страна на Универзитетот во Кембриџ за период од 9 јули до 19 август 2017 година.

Страница 5 од 11

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…