Иван Николов, апсолвент на Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип, ќе биде првиот македонски студент кој од 18 до 23 јуни ќе присуствува на реномираната школа за европско кривично право во Триер, Германија.

Објавено во Студенти

Универзитетот „Гоце Делчев” – Штип, Државниот универзитет во Тетово и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, распишуваат Повик за учество во Летната школа за човекови права и кривично право.

Објавено во Студенти

Десетмина студенти и четворица професори од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на XII Меѓународен кулинарски фестивал „Бисер мора“, кој се одржа на островот Брач во Хрватска.

Објавено во Студенти

Во изминатите пет години Амбасадата на НР Кина, Владата на НР Кина и проф. д-р Зху Јихе работат на Конкурсот за праќање на студенти од УГД во Кина на кратки тренинг курсеви за студенти од областа на медицината. Студентите од УГД кои ќе бидат избрани ќе можат да изучуваат традиционална кинеска медицина од врвни специјалисти во оваа област во местото Тај Јуан во Кина.

Објавено во Студенти
Петок, 31 Март 2017 12:14

Теренска настава на ФТБЛ

Факултетот за туризам и бизнис логистика реализираше теренска настава за студентите од наставните центри во Штип, Скопје и во Гевгелија. Теренската настава се реализира традиционално во овој период од годината, а овојпат локацијата беше во североисточниот дел на Македонија.

Објавено во Студенти
Страница 1 од 47

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…