Студенти

Во рамките на Факултетот за информатика при Универзитет „Гоце Делчев“ ќе се одржи Студентски хакатон. Студентите…
Младото момче Марко Чаласан од Скопје, кое сите го знаеме како момче со исклучително познавање од…
Покрај одличниот успех во средното училиште, за да се запишете на Универзитетот „Оксфорд“ е потребно успешно…
Германската стопанска комора во Р. Македонија ја спроведува Програмата за стипендии на германското стопанство за 2016…
Автор: Марија Лазовска – студент по новинарство и односи со јавноста Дваесет и тригодишниот Ѓорѓе Костов…
Страница 51 од 53

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…