Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува ...
Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им
Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од ...
Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и ...
Во рамките на проектните активности поврзани со проектот ...
Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна ...

Проф. д-р Нина Даскаловска беше поканета да даде свој придонес во создавањето на енциклопедијата за изучување на англискиот јазик The TESOL Encyclopedia of English Language Teaching во издание на издавачката куќа Wiley во САД.

Објавено во Наука

Во петокот (26.1.2018 година), во Општина Пробиштип беше одржан координативен состанок по проектот „Биоотпад“.

Објавено во Наука

Универзитетот „Гоце Делчев“ со својот тим од експерти и во соработка со UNDP и Министерството за животна средина и просторно планирање денес организираше Форум на кој се дискутираше за изнаоѓање решенија за аерозагадувањето. На Форумот присуствуваа научници од УГД заедно со заменик-министерот за животна средина на РМ, Јани Макрадули, кој покажа посветеност за решавање на овој сериозен проблем.

Објавено во Наука
Среда, 20 Декември 2017 13:57

Пет години „Balkan Social Science Review“

Правниот факултет во Штип одбележа пет години од основањето на „Balkan Social Science Review“ и издавање на десеттиот број на списанието.

Објавено во Наука

Факултетот за медицински науки при УГД денес одржа еден од првите симпозиуми за кинеска медицина на овие простори.

Објавено во Наука
Страница 1 од 53

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…