Честопати велиме дека студентите се најпрогресивната и ...
Уписите на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце ...
Сите новозапишани студенти на Катедрата за македонски јазик и ...
Во електронска анкета што ја спроведе Универзитетот „Гоце ...
Ѓорѓи Ефремов е поранешен студент на Универзитетот „Гоце Делчев“
Дел од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип својата

Приказ на предметите според таг: studenti

Студентите на Факултетот за медицински науки при УГД кои имаа можност да реализираат Еразмус плус размена денес во Кампус 2 на УГД ги споделија своите искуства со останатите колеги и со јавноста.

Објавено во Студенти

Студентите на УГД ќе имаат можност да учествуваат на научно-спортски средби на студенти од факултетите за природни науки од просторот на поранешна СФРЈ, познати како „Приматијада“, а годинава организирани од Студентскиот сојуз на Математичкиот факултет на Универзитетот во Белград.

Објавено во Студенти

Четириесетина студенти од универзитети од повеќе европски држави во наредниот период ќе престојуваат на Универзитетот „Гоце Делчев“ преку програмата „Еразмус плус“. Ова претставува континуитет на високото ниво на практицирање на оваа програма за студентска размена на УГД, како во поглед на престој на студенти на УГД, така и со заминувањето на наши студенти на европските универзитети.

Објавено во Студенти

УГД ги информира сите заинтересирани студенти дека имаат можност да учествуваат во изготвување на најновиот видеоспот за Универзитетот. Спотот ќе се снима на неколку локации во Штип, а за тоа се потребни и студенти од УГД.

Објавено во Студенти

На 24 декември, во комплексот Етно село „Тимчевски“, се одржа гастрономски натпревар организиран од страна на асоцијацијата Гастромак во кој учествуваа четворица студенти од ФТБЛ. По повод прославата на новогодишните празници, натпреварот беше со една заедничка тема „Новогодишна - Божиќна трпеза“.

Објавено во Студенти
Страница 9 од 72

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…