Честопати велиме дека студентите се најпрогресивната и ...
Уписите на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце ...
Сите новозапишани студенти на Катедрата за македонски јазик и ...
Во електронска анкета што ја спроведе Универзитетот „Гоце ...
Ѓорѓи Ефремов е поранешен студент на Универзитетот „Гоце Делчев“
Дел од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип својата

Приказ на предметите според таг: studenti

Студентите на Технолошко-технички факултет се вклучија во хуманитарна акција со изработка на детска облека. Хуманитарната акција е со поддршка на градоначалникот на Општина Крушево и  директорката на НУ Спомен куќа „Тодор Проески“, Елена Мирческа,  а студентите на УГД петта година по ред се учесници во хуманитарни модни ревии под менторство на доц. м-р Ванѓа Димитријева-Кузманоска. 

Објавено во Студенти

Студентите на Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип во рамките на наставните активности имаа средба со пратеници од Собранието на Република Македонија.

Објавено во Студенти

Студентите од трета година на Правниот факултет при УГД во рамките на предметната програма на курсот Финансово право, под раководство на доцент д-р Кристина Мишева, беа во посета на Македонската берза на хартии од вредност на Р Македонија.

Објавено во Студенти

Во четврток (13 декември)  во 14 часот, телевизија Телма организира дебата во Мултимедијалниот центар на Универзитетот „Гоце Делчев“ во обид да одговори на прашањата: Зошто белата  чума ја нападна најмногу Источна Македонија? Од што се разочарани младите? Колкумина извадиле бугарски пасоши?  Зошто никој ништо не презема? Има ли државата стратегија за да заживее Истокот?  

Објавено во Студенти

Студенти и професори на ФТБЛ на 5 и 6 декември учествуваа на Третата туристичка берза организирана од страна на Националната асоцијација за дојдовен туризам на Македонија (НАИТМ), а се одржа во хотелот „Буши“ во Скопје.

Објавено во Студенти
Страница 10 од 72

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…