Три дена, од 11 до 14 јуни, Универзитетот „Гоце Делчев“ е ...
АД ЕЛЕМ во соработка со Факултетот за природни и технички науки
На 18 мај 2018 год. се одржа Mеѓународниот гастрономски фестивал
Правниот факултет трета година по ред организира денови на ...
11% од младите користат опојни дроги, и тоа повеќе припадниците
Сто студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат дел од ...

Студенти

Туристичко-гастрономската изложба за алтернативни форми за развој на туризмот која ја организира Факултетот за туризам и…
Студенти од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на единаесеттиот по ред Национален кулинарски куп…
Флејтистката Тамара Лазарова, студентка на Музичка академија при Универзитет „Гоце Делчев“, освои прва награда на Меѓународниот…
Младен Мицевски, студент на Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД, неодамна доби пофалница од…
На 3 април во Мултимедијалниот центар на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, со почеток во 15…
Страница 3 од 58

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…