Три дена, од 11 до 14 јуни, Универзитетот „Гоце Делчев“ е ...
АД ЕЛЕМ во соработка со Факултетот за природни и технички науки
На 18 мај 2018 год. се одржа Mеѓународниот гастрономски фестивал
Правниот факултет трета година по ред организира денови на ...
11% од младите користат опојни дроги, и тоа повеќе припадниците
Сто студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат дел од ...

Студенти

Фулбриџ е компанија која се занимава со технолошко образование и има за цел да помогне во…
Амбасадорката на Франција во Република Македонија Лоренс Оер денес го посети УГД со цел интензивирање на…
Сакам насмеани луѓе, добар разговор и интелектуална стимулација. Тоа е за мене среќа. Да седнам да…
Министерството за образование и наука за студиската 2015/2016 година ќе додели стипендии на редовни студенти запишани…
Апликација преку која студентите ќе можат да се информираат за распоредот на својот факултет победи на…
Страница 51 од 58

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…