Универзитетот Гоце Делчев преку одделот за радио и ТВ изработи
Александар Лонгуров и Стефан Коцев се двајцата студенти од ...
Студенти и професори од УГД учествуваат на Урбан спорт фест во
Студентите на Земјоделски факултет првпат учествуваа на еден од
Над 90 ученици од средните угостителски училишта во земјава и ...
Студентите на УГД однесоа прво и трето место на традиционалниот

Студенти

Студентите на Правен факултет викендов учествуваа на 7. Регионален „Moot Court Futura“ натпревар за познавање на…
Шест студенти на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип учествуваа…
Претставници на Бизнис-иновацискиот центар - Струмица, Фондот на Европската академија за развој на регионите и FINNOVA…
Студентката од Одделот за германски јазик и книжевност при Филолошкиот факултет, УГД-Штип, Адријана Трајанова е меѓу…
Универзитетот „Гоце Делчев“ традиционално го организира првиот академски час за новите студенти на Универзитетот. Како и…
Страница 8 од 67

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…