Со брзото развивање на пазарот и со драстичното растење на бројот на продажни салони за облека во Скопје, брендовите за брза мода Motivi, Oltre, Tally Weijl се соочуваат со голем проблем при истакнување на пазарот. Целта на овој проект е да се пронајдат начини како да се задржат старите и да се стекнат нови лојални купувачи преку подобрување на потрошувачкото искуство.

Да се биде добар студент е предизвик. Многу студенти се принудени да плаќаат за нивното образование и да живеат во студентски домови или хостели, така што мораат да ги комбинираат нивните студии со работа.

Организацијата ИАСТЕ Македонија, во склоп на кампањата за нови членови, традиционално организира семинар за тренинг и мотивација. Оваа година семинарот ќе се одржи на 16 и 17 aприл во планинарскиот дом „Смрека”, кој е сместен во Скијачкиот центар на Попова Шапка.

Се зголемуваат можностите за стипендирање за студентите во Р. Македонија. Француската влада објави Конкурс за стипендирање на студии во Франција, кои се наменети за кандидати кои се заинтересирани да следат студии во Франција, на ниво на мастер и докторат.

Конкурсот е отворен за кандидати кои се заинтересирани да следат студии во Франција, на ниво мастер или докторат. Приоритет ќе им биде даден на студии во области кои не постојат или се недоволно развиени во земјава.

Страница 10 од 11

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…