Светска наука

Во последниве години истражувачите постигнаа значителен напредок во дијагностицирањето и третирањето на менталните нарушувања и покажаа…
Чудното чувство дека има некој до нас, зад нас или блиску до нас, а всушност нема…
Еден неочекуван резултат од експеримент ги доведе научниците од Универзитетот во Калифорнија до систем кој би…
Папагалската способност за комуникација е многу поразвиена отколку што се мислело. Овие шарени птици, всушност, говорат…
Повеќето луѓе во светот гледаат на животот од посветлата страна или, во најмала рака, користат позитивни…
Научниците од Националната лабораторија „Лоренс Беркли“ и Универзитетот во Калифорнија, Беркли, ја направија првата детална микроскопска…
Според едно неодамнешно истражување на Медицинскиот институт „Хауард Хјуз“, еден неврон во еден нормален мозок на…
Страница 1 од 3

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…