Штип, 3 октомври 2017 година Правен факултет, Универзитет „Гоце
Ирина Мазгански, студентка на Kатедрата за германски јазик и ...
Студенти на Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ ...
Студентите на Технолошко-технички факултет при УГД во понеделник
Студентите на Електротехнички факултет при УГД, заедно со ...
Во изминатиот период студентите од ФТБЛ успешно се претставија

Технологија

Научниците од Харвард направиле батерија која може да трае 10 или повеќе години, како нов начин…
Група инженери кои работат на проектот „Атриас” на Универзитетот во Орегон се фокусирани на решавање на…
Посетителите на еден мадридски парк од неодамна можат да го видат првиот пешачки 3Д печатен мост…
Компјутерските експерти од Стенфорд креирале база на податоци со 130 илјади слики од кожни заболувања и…
Со помош на напредна технологија, научниците од Универзитетот Шангдон, Кина, и Универзитетот во Калифорнија создадоа нова…
Фондот за иновации и технолошки развој го објави четвртиот Повик за поднесување предлог-проекти за инструментот за…
Страница 1 од 9

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…