На 18ти мај 2018 год. се одржа меѓународниот гастрономски фестивал „Cook and Serve 2018“ кој беше организиран од страна на студентите на факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД.

Објавено во Студенти

Правниот факултет трета година по ред организира денови на симулирано судење на УГД каде студените имаат можност да се натпреваруваат во симулирани судења, а воедно да практицираат во судницата за симулирани судења која се наоѓа на правниот факултет.

Објавено во Студенти

11% од младите користат опојни дроги, и тоа повеќе припадниците на посилниот пол, покажа истражувањето на тема „Злоупотреба на опојни дроги“, кое го спроведоа студентите од прва година на Правниот факултет и Медиумски студии и односи со јавностa на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип.

Објавено во Студенти

Сто студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат дел од одбележувањето на Денот на Европа, кој ќе се одржи во сабота (12.5.2018 година) на Плоштадот „Слобода“ во Штип.

Објавено во Студенти

Студентите по новинарство и односи со јавноста од цела Македонија денеска се собраа на заеднички настан во свечената сала на Правен факултет при УГД.

Објавено во Студенти
Страница 1 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…