Технологија

Најголем дел од вас можеби ја знаат компанијата „Литро“ (Lytro) по нивните камери кои можат да…
Сте посакале ли некогаш ликовите од вашите боенки и сликовници за момент да оживеат, да скокнат…
Од ден на ден, познатата серија „Стар Трек“ сѐ повеќе наликува на вистинска наука отколку на…
Ако сѐ уште немате своја виртуелна архива, време е да ја направите со помош на сервисите…
Диего Пицагали потроши речиси десет години на Универзитетот „Харвард“ правејќи го она што најголем број од…
Американската компанија „Комкаст“ лансираше нова видеоплатформа наречена „Watchablе“. Новата платформа е достапна на веб, телевизија, а…
Страница 9 од 10

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…