Студентите од насоката Туризам на Факултетот за туризам и бизнис
Студентката Надица Стојкова од Факултетот за медицински науки се
Организациите Центар за управување со промени и Институт за ...
Компаниите Македонски телеком и Лајкамобајл имаат потреба од ...
Во полната сала на Мултимедијалниот центар на УГД студентите –
Охридска банка организира натпревар за најдобра бизнис-идеја, во

Технологија

Ако сѐ уште немате своја виртуелна архива, време е да ја направите со помош на сервисите…
Диего Пицагали потроши речиси десет години на Универзитетот „Харвард“ правејќи го она што најголем број од…
Американската компанија „Комкаст“ лансираше нова видеоплатформа наречена „Watchablе“. Новата платформа е достапна на веб, телевизија, а…
Ако сте користеле интернет пред 15 години, сигурно многу добро се сеќавате на иритирачкиот dial-up звук…
Модерната технологија дава одговор на старите прашања околу физичкиот терет на војниците за време на борба.
Андреа Томаз, водич на Лабораторијата за социјално интелигентни машинини во Џорџија, е предавач на еден и…
Страница 9 од 10

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…