Понеделник, 16 Септември 2019 13:09

Започна вториот уписен рок на УГД

Денеска и утре (16 и 17 септември 2019 г.) се реализира вториот уписен рок за запишување на студенти во прва година на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип.

Објавено во УГД Живот

Објавен е Конкурсот за Еразмус плус мобилности за академската 2019/2020 година. Конкурсот е отворен за студенти на прв циклус студии (со запишан најмалку трет семестар), како и за студенти на втор и на трет циклус студии. Право на аплицирање имаат редовните студенти на УГД, а се доделуваат 40 мобилности и 10 студентски обуки (пракса).

Објавено во УГД Живот

Најновите трендови во туризмот и бизнис логистиката се во центарот на вниманието на Втората меѓународна научна конференција „Предизвиците во туризмот и бизнис логистиката во 21 век“, која се одржува на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип од страна на Факултетот за туризам и бизнис логистика.

Објавено во УГД Живот

УГД и Универзитетот од Дубаи денес потпишаа Договор за соработка. Договорот се однесува особено на соработка меѓу правните факултети на двата универзитети и ова ќе значи бенефит во интернационализацијата на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Објавено во УГД Живот

Започна шестата по ред Меѓународна конференција во организација на Правниот факултет при УГД.

Страница 1 од 112