Приказ на предметите според таг: УГД Живот

Во рамките на одбележувањето на 25-годишнината од основањето на Педагошкиот факултет, т.е. Факултетот за образовни науки, на 13 октомври се одржа свеченост во чии рамки се одбележа и пензионирањето на проф. д-р Блаже Китанов, еден од петтемина професори кои учествуваа во основањето на Педагошки факултет „Гоце Делчев“ во 1995 година, кога Педагошката академија прераснува во Факултет.

Објавено во УГД Живот

Договор за соработка потпишаа Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип и Агенцијата за национална безбедност.

Објавено во УГД Живот

Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип беше дел од настанот „Дојди на Пониква, запознај го регионот!" во организација на канцеларијата на Фондацијата „Фридрих Еберт“ - Скопје. Настанот, кој опфати излагања на вклучените стеикхолдери и планинарска тура до локалитетот Раткова скала, ги промовираше природните богатства на Осоговието како начин за унапредување на одржливиот туризам во Источниот плански регион.

Понеделник, 14 Септември 2020 12:06

Втор уписен рок на УГД

Вториот уписен рок на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип се реализира на 14 и 15 септември 2020 година.

Објавено во УГД Живот

Започнете ја новата студиска година во духот на програмата Еразмус плус и збогатете ја вашата Еразмус+ колекција со интересна награда.

Страница 1 од 128