Преку  едукативни и забавни игри, презентации и симулација на настани од областа на туризмот професорите од Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД им ги пренесоа на дечињата основните знаења и информации за туризмот со цел подигнување на културата на однесување на децата како туристи.

Објавено во УГД Живот

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип и Државната комисија за спречување на корупција воспоставуваат соработка, прва од таков вид на ниво на Комисијата со високообразовна институција во Р Македонија.

Објавено во УГД Живот

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип, проф. д-р Блажо Боев, оствари средба со претставници на Инженерската институција на Македонија.

Објавено во УГД Живот

Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД стана придружна членка на Стопанската комора за туризам на Р. Македонија, со што се отвораат можности за поширока соработка од која корист ќе имаат и факултетот и студентите кои студираат на него.

Објавено во УГД Живот

Универзитетот „Гоце Делчев“ се вклучува во Кампања за подобро младинско информирање.

Страница 1 од 50